![](jpg/fondation-louis-bonduelle.jpg)
OBIECTIVUL ŞI CONVINGERILE NOASTRE:
RESPECTUL FAŢĂ DE PĂMÂNT, PROMOVAREA
SĂNĂTĂŢII ŞI VALORIZAREA CULTURILOR
![](jpg/home-bg-agir.jpg)
ACŢIUNE
De pe teren
Fundația sprijină acțiuni concrete pe teren formulate de actorii locali, care sunt destinate să sprijine consumatorii față de obiceiurile alimentare durabile.
![](jpg/home-bg-informer.jpg)
INFORMARE
PENTRU CONŞTIENTIZAREA
Fundația produce și difuzează informații care contribuie la schimbarea comportamentelor în viața cotidiană. Ele sunt accesibile unui număr mare de oameni, în special prin intermediul acestui site.
![](jpg/home-bg-soutenir.jpg)
SUPPORT
CERCETĂRILOR
Fundația sprijină și participă la cercetări științifice pentru a avansa cunoștințele în domeniul produselor alimentației durabile.
![](jpg/world-blackboard2.jpg)
Apel pentru proiecte
Fundația Louis Bonduelle își desfășoară activitatea într-un cadru internațional, furnizând tuturor mijloacele de a schimba comportamentele alimentare într-un mod util, realist și original. Acest angajament se manifestă îndeosebi prin întâlniri, un premiu pentru cercetare și apeluri pentru propuneri de proiecte întreprinse și sprijinite de Fundație.
AFLAŢI MAI MULT-
ARTĂ ŞI AROMELE NATURII
-
FERMA DE PE MALUL LACULUI
-
ASOCIAŢIA ZAMBETE DE COPII